Εργαστήρι χαρακτικής στο Μουσείο Τυπογραφίας 10/9/2022

Εργαστήρι χαρακτικής θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2022 10 π.μ. με 12 το μεσημέρι στο Μουσείο Τυπογραφίας, στο πλαίσιο του 6ου Διεθνούς Φεστιβάλ κόμικ και animation “Chaniartoon”.

Οι συμμετέχοντες στο εργαστήρι θα έχουν την ευκαιρία να μάθουν την ιστορία της χαρακτικής και τις βασικές αρχές της και να φτιάξουν το δικό τους χαρακτικό σε λινόλεουμ, με το οποίο θα κάνουν διάφορα τυπώματα με τυπογραφικό μελάνι.

Οι θέσεις στο εργαστήρι έχουν συμπληρωθεί, μπορείτε να εκδηλώσετε ενδιαφέρον για τη λίστα αναμονής εδώ:

Το Φεστιβάλ κόμικ και animation “Chaniartoon” προβάλλει ταινίες animation μικρού μήκους από όλο τον κόσμο, φτιαγμένες τόσο από φοιτητές όσο και από επαγγελματίες. Υπάρχει ειδική ενότητα για ελληνικές ταινίες κινουμένων σχεδίων. Το πρόγραμμα του φεστιβάλ περιλαμβάνει έκθεση κόμικς, artist alley, εργαστήρια, έκθεση VR & AR, ειδικές προβολές και πολλά άλλα. Περισσότερες πληροφορίες στο: www.chaniartoonfest.gr

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

8ος Διεθνής Διαγωνισμός Αφίσας “Ρατσισμός - Ξενοφοβία”
4ος Διεθνής Διαγωνισμός Αφίσας
Περιβάλλον & Εκπαίδευση στο Μουσείο Τυπογραφίας, 17 & 18 Μαΐου
Οι νικητές του 7ου Διεθνούς Διαγωνισμού Αφίσας και τα 32 έργα που θα εκτίθενται στο Μουσείο για έναν χρόνο:
Βίντεο της Τελετής Απονομής, για τον 7ο Διεθνή Διαγωνισμό Αφίσας 13/5/2023
Θερμά συγχαρητήρια!!! Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε τα ονόματα των 32 δημιουργών των φετινών επιλεγμένων αφισών, από τις περισσότερες από 1000 συμμετοχές στον 7ο Διεθνή Διαγωνισμό Αφίσας μας, με θέμα “Ο Πλανήτης Γη στο οικολογικό σταυροδρόμι”!
Το 11ο Φόρουμ Πολιτιστικών Διαδρομών της Ευρώπης επισκέπτεται το ΜT 4/10/2022
Εργαστήρι χαρακτικής στο Μουσείο Τυπογραφίας 10/9/2022
Βράβευση φωτογράφων που συμμετείχαν στην έκθεση "Η δύναμη της εικόνας" 1/8/2022
Έκθεση φωτογραφίας με έμπνευση από το Μουσείο Τυπογραφίας 15-31/7/2022
This site is registered on wpml.org as a development site.