Μουσική παράσταση στο αμφιθέατρο του Μουσείου Τυπογραφίας

Η μουσική παράσταση "Τραγουδάκια στον αφρό!" θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του Μουσείου Τυπογραφίας τη Δευτέρα 21 Αυγούστου, 7:30μμ. Είσοδος ελεύθερη.

Η Βαλεντίνα Παπαδημητράκη (αφήγηση, τραγούδι) και ο Λεωνίδας Μαριδάκης (κιθάρα, τραγούδι) σηκώνουν πανιά, λύνουν τους κάβους και προσκαλούν μικρούς και μεγάλους να συνταξιδέψουν σε μια υπέροχη καλοκαιρινή βραδιά με τραγούδια των Μ. Χατζηδάκι, Γ. Χατζηπιερή, Δ. Σαββόπουλου, Β. Τσιτσάνη, Λ. Μαριδάκη, καθώς και παραδοσιακά κομμάτια. Λαϊκά παραμύθια με φόντο τη θάλασσα, αγαπημένα τραγούδια και διαδραστικά παιχνίδια για κάθε ηλικία, σε θαλασσινά τοπία, με πλάσματα της στεριάς και της θάλασσας, που ζωντανεύουν μέσα από αφηγήσεις παραμυθιών και στίχους τραγουδιών!