2ος διεθνής Διαγωνισμός Αφίσας - Απονομή βραβείων, 2/8/2015

Η μεγάλη γιορτή της Τυπογραφίας, θα γίνει την Κυριακή 2 Αυγούστου, στις 8.30 το βράδυ, στο Μουσείο Τυπογραφίας, στο ΒΙΟΠΑ Χανίων. Στην εκδήλωση θα αποκαλυφθούν οι νικητές του δεύτερου διεθνή διαγωνισμού αφίσας. Τριάντα αφίσες που ξεχώρισαν στον διαγωνισμό θα παρουσιαστούν σε έκθεση που θα φιλοξενηθεί στο αμφιθέατρο του μουσείου μέχρι τον επόμενο διαγωνισμό. Οι δημιουργοί τους θα λάβουν τιμητική διάκριση, ενώ οι τρεις πρώτοι νικητές του διαγωνισμού θα λάβουν σημαντικότατα χρηματικά έπαθλα.

Μετά την εκδήλωση τα ονόματα θα ανακοινωθούν από την ιστοσελίδα του μουσείου www.typography-museum.gr, την σελίδα μας στο facebook, την εφημερίδα “Χανιώτικα νέα” και το www.haniotika-nea.gr, την εφημερίδα Athens Voice, και το περιοδικό +design. Οι τιμητικές διακρίσεις όσων δεν παρευρεθούν θα σταλούν ταχυδρομικά.