Εορταστικό ωράριο στο Μουσείο Τυπογραφίας

Κατά την διάρκεια των εορτών, το Μουσείο Τυπογραφίας θα παραμείνει ανοιχτό για το κοινό την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου και την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου, επίσης από την Τρίτη 27 Δεκεμβρίου έως την Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου και από την Δευτέρα 2 Ιανουρίου έως την Πέμπτη 5 Ιανουρίου. Ώρες λειτουργίας 10 π.μ έως τις 3 μ.μ.

Μικροί και μεγάλοι θα έχουν την ευκαιρία να επισκεφθούν το μοναδικό στην Ελλάδα Μουσείο αφιερωμένο στην Τυπογραφία, το οποίο βρίσκεται λίγο πριν την είσοδο της πόλης των Χανίων, στο Βιοτεχνικό Πάρκο Σούδας να γνωρίσουν τις συλλογές του Μουσείου και να ταξιδέψουν στην ιστορία της Τυπογραφίας.
Το Μουσείο θα είναι κλειστό τις επίσημες αργίες και την παραμονή των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς (24, 25, 26, 31 Δεκεμβρίου και 1, 6 Ιανουαρίου).
Για ομαδικές επισκέψεις, κλείστε ραντεβού στο τηλ. 28210 80090 ή στο κινητό 69 47 72 70 77 , Δευτέρα έως Παρασκευή 10 π.μ έως τις 3 μ.μ.
Καλές γιορτές!